Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2017. Május 17. 19:25, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több száz házat kell kiüríteni a fővárosban egy bomba miatt

Több száz házat kell kiüríteni a fővárosban egy bomba miatt

Újabb világháborús robbanótest került elő szerda délután a fővárosban. A XVI. kerületben több száz házat kell kiüríteni - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.

Markovics Zita azt mondta: a Csömöri 101.-nél építkezés közben találtak egy 50 kilogrammos, szovjet gyártmányú, FAB-50-es típusú rombolóbombát.

A tűzszerészi munkálatok idejére 300 méter sugarú körben zárják le a környéket. Ez körülbelül 500-600 házat, 1000-1300 embert érint - tette hozzá.

Kora délután a ferihegyi repülőtér 2-es termináljánál került elő egy második világháborús robbanótest.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.