Hírek
2019. Május 17. 08:48, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több száz millió forintos pénzmosást lepleztek le Szolnokon
Két szolnoki férfi a gyanú szerint olyan céghálózatot működtetett, amely – főként internetes csalásokból származó – pénzeket legalizált, illetve tüntetett el.
A pénzmosáshoz több száz, akár több ezer bel- és külföldi bankszámlát használtak, az okozott kár több százmillió forint lehet - tájékoztatta az ORFK péntek reggel az MTI-t.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Vagyon-visszaszerzési Hivatala üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást az ügyben.
A hálózatra összehangolt akcióban, egyszerre tizenkilenc helyszínen, csaknem kétszáz rendőr részvételével, a TEK bevonásával csaptak le kedden Szolnokon és több környező településen - írták.
Az NNI nyomozói lefoglaltak 83 millió forint készpénzt, ingóságokat, 236 millió forint értékben huszonkét gépkocsit, köztük több luxusautót. Zár alá vettek bankszámlákat, üzletrészeket, valamint félmilliárd forint értékben tizenhat ingatlant. A bűnszervezet tagjaitól és a hozzájuk köthető helyszínekről lefoglalt, illetve zár alá vett vagyonelemek összértéke mintegy 850 millió forint. A nyomozás és a felhalmozott vagyon eredetének vizsgálata tart.
A büntetőeljárásnak jelenleg tizenhárom gyanúsítottja van. A bűnszervezetet irányító két férfi mellett egy ugyancsak szolnoki illetőségű informatikust vettek őrizetbe, aki az illegális bevételek legalizálásában nyújtott segítséget. A bíróság csütörtökön mindhármuk letartóztatását elrendelte.
A szabadlábon védekező tíz gyanúsított között van ügyvéd és több irodai alkalmazott is - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
