Hírek
2018. Március 06. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több településen is magas a légszennyezettség
Két településen veszélyesnek, három helyen egészségtelennek minősítette a levegőt kedden a szálló por (PM10) magas szintje miatt az Országos Közegészségügyi Központ (OKK).
Az OKK környezet-egészségügyi igazgatóságának térképén a borsodi Putnokot és Sajószentpétert jelölték a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Kazincbarcika, Miskolc és Nyíregyháza narancssárgával szerepel, eszerint ezeken a helyeken egészségtelen a levegő minősége.
Emellett országszerte több települést - köztük Budapestet - a kifogásolt levegőminőséget jelző zöld színnel jelölték.
A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási vagy riasztási fokozatát.
A meteorológiai szolgálat adatai szerint kedden és szerdán csak élénk lehet a légmozgás. Csütörtöktől várható egyre több helyen erősebb szél, amelynek hatására tisztulhat a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld
Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében
2025. November 30. 08:57, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 48. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 30. 08:56, vasárnap | Belföld
Lemondásra szólította fel a Nyíregyházi Állatpark igazgatóját a Fidesz, mivel ő lesz a Tisza jelöltje
A Fidesz nyíregyházi szervezete lemondásra szólította fel Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjét, aki a Tisza Párt képviselőjelöltje lett – közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.
