Hírek
2017. Szeptember 14. 18:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé még nyárias meleg lehet, de csapadékosra is fordul az idő hétvégén
Kezdetben napsütéses meleg lesz idő, a hétvége második felében viszont egye többfelé várható csapadék. Ezzel együtt még többfelé 28 fok is lehet, de a nyugati tájakon hűvösebb lesz, 20 fok alatti maximumokkal
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A Dunántúl nyugati részén azonban sok marad a felhő, és ott délelőtt kisebb eső, késő este záporeső kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16 fok között alakul, a Dél-Alföldön lesz legenyhébb az éjszaka. Napközben többnyire 17-23 fokig melegszik a levegő, de a Dunántúl nyugati harmadán 15, 16 fok is lehet.
Szombaton az Alföldön nem várható csapadék, északnyugaton viszont többfelé lehet zápor, zivatar. Az ország többi részén néhol alakulhat ki záporeső, majd estétől egyre több helyen várható csapadék. Emellett többfelé megélénkül, zivatarok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 9-14 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet északnyugaton 20, délkeleten 28 fok körül valószínű.
Vasárnap sokfelé várható eső, zápor, zivatar, nagy területen jelentős csapadék hullhat. A szél erős, főként zivatarok környezetében viharos is lehet. Délutántól délnyugat felől megszűnik a csapadék. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű. A nappali maximumok a Tiszántúlon még 25-28, de északnyugaton már csak 16-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
