Hírek
2019. Augusztus 08. 14:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotók: police.hu
Továbbra is nagy erőkkel kutatnak a Hableány utolsó eltűnt áldozata után
Keresőkutyák, drónok és helikopterek bevetésével, továbbra is nagy erőkkel keresi a rendőrség a dunai hajóbaleset utolsó koreai áldozatát – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrség honlapján.
A Készenléti Rendőrség, valamint az illetékes megyei rendőr-főkapitányságok munkatársai jelenleg a Paks és a déli országhatár közötti ártéri részeken, a Duna mindkét oldalán teljes körű part menti kutatást végeznek. A rendőrök munkáját civilek is segítik.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányságának munkatársai pedig a Duna Budapesttől a déli országhatárig tartó teljes szakaszán összehangolt, a folyómederre kiterjedő, fokozott kereső tevékenységet végeznek – írták
A rendőrség a kutatást mindaddig folytatja, amíg van reális esély az utolsó eltűnt koreai áldozat megtalálására – tartalmazza a közlemény.
A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el Budapesten, a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreait sikerült kimenteni, és azóta huszonhét holttestet találtak meg.

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
