Hírek
2020. Január 03. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra is többfelé rossz a levegő
Többfelé a magas szállópor-tartalom miatt továbbra is rossz a levegőminőség – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.
A tájékoztatás szerint hét településen, Hernádszurdokon, Kazincbarcikán, Pécsen, Putnokon, Sajószentpéteren, Szentgotthárdon és Várpalotán kifogásolt a levegőminőség.
Ilyenkor elsősorban légúti tünetek – például köhögés, nehézlégzés, légúti irritáció – jelentkezhetnek az erre érzékeny lakosságcsoportnál.
A fűtési időszakban az ország bármely pontján kialakulhat kedvezőtlen levegőminőség, főleg a csapadékmentes és szélcsendes napokon. A legfontosabb légszennyezők a kisméretű aeroszol részecskék, melyek elsősorban a helytelen lakossági tüzelés, illetve egyéb égési folyamatok során keletkeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
