Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2011. Július 05. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Továbbra sem álltak le a trükkökkel a multik

Továbbra sem álltak le a trükkökkel a multik

A tisztességtelen forgalmazói magatartásról szóló törvény tavaly év végi módosítása nyomán némi javulás tapasztalható az üzletláncok beszerzési gyakorlatában, ám a kormánynak még korai lenne hátradőlni, a multinacionális üzletl


Már tapasztalhatunk bizonyos jó irányú törekvéseket a multinacionális kereskedőláncok egyes tagjaitól arra, hogy végre a hazai beszállítókkal is partnerként viselkedjenek, ám a trükközés továbbra is jelen van a rendszerben – jelentette ki a Magyar Nemzet megkeresésére Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés fideszes alelnöke.

A lapot megkereső termelők több olyan módszerről is beszámoltak, amivel a hazai termékeket a multiláncok versenyhátrányba hozzák a külföldiekkel szemben, illetve ezzel együtt megnehezítik a magyar gazdálkodók terményértékesítését.

Címkék: multi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.