Hírek
2011. Július 09. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Továbbra sincs vége
Több ház is életveszélyes állapotba kerülhet a Győr-Moson-Sopron megyei Mezőörsön.
A Cuhai-Bakony-ér kiöntése miatt az ezer lelkes település kétszer úszott el, 78 házban keletkeztek kisebb-nagyobb károk. Az áradás mértékére jellemző, hogy 14 hónappal az árvíz után is több pincében áll a sár, a helyreállítás pedig tetemes összegekbe kerül majd.
Farkasdi Sándor helyi lakos kézfeje eltűnik a repedésekben, amelyek a talajvíz visszahúzódásával keletkeztek az öreg mezőörsi házon. Jó alapokon áll az épület, talán ezért nem dőltek még össze a falak, és a tulajdonos nem is szeretné megvárni, amíg otthona életveszélyessé válik.
A község polgármesterének pincéjéből a tavaly júniusi áradás óta sem tűnt még el a víz. Szivattyúztatni nem merték, mert akkor talán már a ház is megrogyott volna, ahogy még sok másik a faluban. „78 házat érintett a tavaly májusi és júniusi árvíz a faluban. Ebből olyan 30-35 százaléka, akiknél most keletkeznek a súlyos problémák. Süllyednek a padozatok, a falak. Ők most élik meg az árvíz utolsó rúgásait” – nyilatkozta Farkasdi Károly, Mezőörs független polgármestere.
A Cuhai-Bakony-ér közvetlenül a telkek alatt fut végig. Közel 50 éve volt itt utoljára mederkotrás.
A házakban keletkezett sérülések miatt a mezőörsiek ismét a biztosítókhoz fordulnak, ám ahhoz, hogy kártérítést kapjanak, bizonyítaniuk kell, hogy a repedések valóban az árvíz következtében keletkeztek, mert a belvízkárok után a társaságok nem fizetnek. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
