Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2021. Június 29. 11:06, kedd | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Új futam, új kihívások

Új futam, új kihívások

Nem csak a magyar Országos Rally Bajnokság jelenlegi második helyezettjeként, de immár ORB futamgyőztes párosként indul Csomós Miklós és Nagy Attila a hétvégi Mecsek Ralin.

Az idei évre kitűzött célt már a szezon harmadik futamán, a Salgó Ralin elérte a sárospataki kis csapat. A modernebb autókkal és nagyobb háttérrel rendelkező ellenfeleket maguk mögé utasítva a verseny végi dobogó legfelső fokára állhattak fel Salgótarjánban. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a hátralévő versenyeken már ne a megszokott lelkesedéssel és odaadással indulna Mixi és Attila.

A Salgó óta eltelt három hétben az eddig megszokottnál is jóval többen gratuláltak a fiatal párosnak, nem kis fegyvertény ugyanis egy abszolút győzelemmegszerzése. Rengetegen állították meg a Borsod Talent Motorsport Egyesület versenyzőit egy-egy közös szelfire, fényképre, vagy csak azért, hogy néhány elismerő és kedves szóval köszöntsék őket.

Mixiék azonban nem szeretnék ha innentől minden versenyen a futamgyőzelem lenne az elvárás irányukba, még ha természetesen nem titkolt céljuk maradt, hogy minél több versenyen legyenek a leggyorsabbak. Sőt, lassan a bajnokság feléhez érve már az összetett állástól sem tudnak eltekinteni, hiszen Hadikék mögött az abszolút második helyet foglalják el, ami jóval nagyobb eredmény, mint amit reális célként kitűztek magunknak a szezon kezdetén.

Mindössze három héttel a salgótarjáni versenyt követően most hétvégén a Mecsek ralipályáin folytatódik a bajnokság. A Pécs környéki szakaszokon még sosem mentek R5-ös versenyautójukkal, így a szokásosnál is többet készültek a versenyre. Csütörtökön egy komoly teszttel hangolódtak a futamra, ahol pénteken egy éjszakai lámpasoros gyors is újdonságot jelent majd a skodás egységnek.

A realitás talaján maradva, ugyanakkor a lehető legjobb eredmény elérése érdekében mindent megtéve várja a bajnokság negyedik, pécsi futamot Csomós Miklós és Nagy Attila. A fiúk és a Skoda Fabia R5 is készen állnak, bízva az eddigi jó teljesítmény folytatásában.

Köszönjük együttműködő partnereinknek:

Borsod Talent Motorsport Egyesület, T+Á Média Kft, CIKS Kft, ZÉG Kft, HÍDÉPÍTŐ Zrt, Balázs-Diák Kft, RabócsiRing Kft, Magyar-Trans Kft, BAZ Express Csomag Logisztika Hungary Kft, Heda- Sped Kft, VINEX Plus Hungary Zrt, Bartron ’07 Kft, First Tau-Trade Kft, Északmagyar Téglaipari Kft, SFT Ungarn Kft, Alu Casting Support Kft, Progast Kft, Por + Fém Kft, Sárospatak Város Önkormányzata, Tiger Tools Kft, Mixi-Log Kft, RSZ- Kő Kft, autogumiplaza.hu-PIRELLI versenyabroncsok, MOL Racing Kft, Rapidnyomda.

Rallye Dream Blog

- Béres Gábor -

Címkék: autósport, rally

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt

A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Sport

Ausztrál Nagydíj - Russell nyerte az idénynyitót Melbourne-ben

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.

2026. Március 06. 16:00, péntek | Sport

Premier League - Szoboszlaié lehet február legszebb gólja

Szoboszlai Dominiknak a Manchester City elleni szabadrúgásgólja is jelölt február legszebb találatára az angol labdarúgó-bajnokság hivatalos honlapján.