Hírek
2019. Október 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Új támogatási programot hirdet a viharkárok enyhítésére az agrártárca

Az elmúlt hónapok viharkárainak enyhítésére az Agrárminisztérium (AM) 600 millió forint keretösszeggel új támogatási programot dolgozott ki - közölte a tárca hétfőn az MTI-vel.
A vissza nem térítendő, úgynevezett csekély összegű támogatást a viharral érintett települések mezőgazdasági termelői igényelhetik a termelőeszközökben keletkezett károkra.
A támogatási kérelmet 2019. október 15. és 31. között lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz. Hiánypótlás nincs, a kérelemhez mellékelni kell a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökig kérelmezhető igazolását a viharkárról. Az AM a közlemény szerint több száz jelentkezőre számít.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól