Hírek
2022. Március 21. 10:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Újabb drogbandára csaptak le a rendőrök
Mintegy három kilógrammnyi új pszichoaktív szert foglaltak le egy Győr környéki bandától, amelynek öt tagja ellen eljárást indított a rendőrség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)
- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.
Azt írták, hogy hónapokig tartó felderítő munka után 76 rendőr, valamint a NAV munkatársai lecsaptak az öt gyanúsítottra és hét, Győr környékén lévő lakásban tartottak házkutatást.
A lakásokban mintegy 15 ezer "színes tablettát" találtak, amelyek 3-MMC-t tartalmaznak, vagyis új pszichoaktív anyagnak minősülnek. A tablettákon kívül különböző színű és állagú (por, massza) új pszichoaktív anyagot foglaltak le - tették hozzá.
Míg a Pest megyei rendőrök az általuk indított büntetőeljáráshoz szükséges bizonyítékokat gyűjtötték be, a NAV munkatársai a saját, költségvetési csalás miatt elrendelt nyomozásukhoz kapcsolódó cigarettagyártó gépsor, több raklapnyi füstszűrő, valamint temérdek dohánytermék lefoglalását intézték.
A győri nyomozók pedig gyógyszerhamisítási büntetőeljárásuk bizonyítékait lajstromozták: gyógyszergyártó gépsor, csomagoló anyagok, hamis gyógyszerek kerültek elő.
A négy, azóta letartóztatott férfit, valamint szabadlábon védekező társukat új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettével gyanúsították meg.
A gyanúsítás ellen panaszt nem tettek, de vallomást sem - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
