Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2020. Április 13. 12:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotók:MTI/Botár Gergely/ kormany.hu

Újabb egészségügyi védőeszközök érkeztek Magyarországra

Újabb egészségügyi védőeszközök érkeztek Magyarországra

A kora reggeli órákban hat újabb repülőgép landolt Budapesten, 5 millió 300 ezer maszkot, 6 millió kesztyűt és 86 ezer izolációs köpenyt hoztak Pekingből és Sanghajból.

– közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfő reggel a Facebook-oldalán Szijjártó Péter azt írta: a vírus nincs tekintettel az ünnepeinkre, ezért a Kína-Magyarország légihídnak húsvétkor is üzemelnie kell, a kórházak, a rendelők, valamint a rendőri és katonai egységek egészségügyi eszközökkel történő biztonságos ellátásáért.

Kitért arra is, hogy a kínai vámszabályok tovább szigorodnak a minőségre vonatkozó előírások garantálásáért, mindezekhez alkalmazkodva történik az újabb szállítmányok előkészítése.

Úgy fogalmazott: „Húsvéthétfőn különösen nagy tisztelettel gondolunk azokra, akik a világjárvánnyal szembeni egészségügyi védekezésben vesznek részt és azokra, akik ebben a nehéz helyzetben gondoskodnak hazánk biztonságáról”. Az ő munkájukhoz feltétlenül szükséges, hogy a védőfelszerelések beszerzése folyamatos legyen – hangsúlyozta Szijjártó Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható