Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2018. Június 28. 18:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy másfél milliárd forintos áfacsalási ügyben

Vádat emeltek egy másfél milliárd forintos áfacsalási ügyben

Vádat emeltek egy férfi és tizenhat társa ellen, akik sertésértékesítéssel és húsfeldolgozással foglalkozó vállalatokon keresztül csaknem másfél milliárd forint áfát csaltak el

- közölte a Veszprém Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel. A közleményben azt írták: a 49 éves, Veszprém megyei férfi 2009-től mintegy hat éven keresztül úgy működtetett sertésértékesítéssel, húsfeldolgozással foglalkozó vállalkozásokat, hogy azok áfafizetési kötelezettségét csak részben vallotta be, illetve két gazdasági társaság adófizetési kötelezettségét is hamis számlák felhasználásával csökkentette.

Az ügyészség szerint a vádlottak cselekménye a több év alatt csaknem másfél milliárd forinttal csökkentette a költségvetés áfabevételét.

A férfi ellen különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt emeltek vádat, míg tizenhat társának bűnsegédként elkövetett költségvetési csalás miatt kell felelnie a bíróság előtt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik