Hírek
2015. November 02. 07:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) várakozásai szerint a novemberi és decemberi kiskereskedelmi forgalom is meghaladja majd az előző év azonos időszakit.
Lenner Áron, a szaktárca belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán vasárnap este azt mondta, a kiskereskedelmi forgalom bővülése trendszerű, 26 hónapja folyamatosan növekszik, ezért nincs ok kételkedni abban, hogy az év végi adatok is jól alakulnak.
A háttérben a helyettes államtitkár szerint az áll, hogy a gazdaság bővülésével és a reálbérek növekedésével párhuzamosan többet vásárolnak az emberek.
Kiemelte, hogy az online kiskereskedelem 28 százalékkal bővült, ennek oka, hogy az emberek már megszokták a megbízható online boltokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton