Hírek
2022. Április 13. 18:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot
Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a nehéz tehergépjárművek hétvégi forgalomkorlátozása előbb 24, majd megszakítás nélkül további 48 órán át lenne érvényben a húsvéti hétvégén. A kamionstopot szakmai kezdeményezésre 2022. április 17-én, vasárnap este 22 órától másnap reggel 6 óráig, 8 órás időtartamban függesztik fel.
A kamionstop az általános szabályok szerint a nagypéntekkel és húsvét hétfővel meghosszabbodó hétvégén először csütörtökön 22 órától pénteken 22 óráig, aztán szombaton 22 órától hétfőn 22 óráig lenne érvényben. A közlekedésért felelős miniszter a környezetvédelemért felelős miniszter egyetértésével indokolt esetben átmenetileg felfüggesztheti a korlátozást - írták.
E lehetőséggel élve, a szakmai szervezetek kezdeményezése alapján vasárnap éjjel, hétfőn hajnalban nyílik nyolcórás időablak az áruellátás zavartalansága érdekében. A változás tehát a csütörtök-pénteki korlátozást semmilyen módon nem érinti. Az intézkedésnek köszönhetően a hazai vállalkozások rugalmasabban szervezhetik meg fuvarozási feladataikat, a járművezetők a kevésbé forgalmas éjszakai órákban hazatérhetnek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
