Hírek
2015. December 10. 14:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Véletlenül elsült fegyver okozta egy zalai vadász halálát
Egy osztrák vendégvadász véletlenül elsült fegyvere okozta a halálát egy magyar vadásznak csütörtök reggel Zalaistvándi határában - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata az MTI érdeklődésére.
A rendőrségi tájékoztatás szerint vendégvadászat zajlott a Zalaistvándi határában lévő erdőben, ahol egy 31 éves osztrák hivatásos vadászt kísért a helyi vadásztársaság egyik tagja. A vendégvadász a rendkívül csúszós talajon véletlenül megcsúszott, a fegyvere véletlenül elsült, s a lövedék halálos sérülést okozott az 57 éves magyar vadásznak.
A tragédia kapcsán az osztrák férfit tanúként hallgatták ki a rendőrök, akik foglalkozáskörében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés bűntette miatt indítottak eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
