Hírek
2017. Február 01. 09:14, szerda |
Helyi
Forrás: sopronmedia.hu
Videó készült egy beszakadt korcsolyázó mentéséről a Fertő tavon
Egy baráti társaság már a szárazföld felé haladt, amikor egy félig elmerült segítségkérőt vettek észre.
Még január 29-én történt, amikor egy tapasztalt korcsolyázó társaság, észlelve a jég olvadását, a szárazföld felé indultak. Ekkor vették észre a távolban segítségkérő hölgyet, akinek gondolkodás nélkül a segítségére siettek. A társaság mint mindig, most is felvételt készített korcsolyázásáról és miután sok éve űzik hobbijukat, a mentéshez szükséges eszközök is kéznél voltak. A hölgyet biztonságos helyre kísérték, majd száraz ruhát adtak neki.
A mentésről készült felvétel:
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 14:31, kedd | Helyi
Nemsokára postázzák a Nemzeti Petíciót
A héten megkezdik a Nemzeti Petíció postázását a magyar háztartásokba. A petíciót azért indították, hogy a magyarok pénze a magyaroké maradjon.
2026. Január 22. 13:40, csütörtök | Helyi
Itt az új KRESZ!
Megérkezett az új KRESZ, amelyben aktualizálták a jogszabályokat és kiderült a rollerek helyes, szabályszerű használata is. A dokumentum már elérhető és előreláthatólag szeptemberben lép hatályba.
2026. Január 20. 16:30, kedd | Helyi
Tudj meg többet a méhnyakrákról – életet menthet!
Minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hetet, amely a prevencióra hívja fel a figyelmet.
2026. Január 19. 14:48, hétfő | Helyi
A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja
A hazánkból kitoloncolt német kisebbségiek emléke előtt tisztelgünk, akiknek a második világháború évekkel a lezárta után is megnehezítette az életét. Január 19-én rájuk emlékezünk.
