Hírek
2013. Június 24. 14:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Másodfokú riasztást adtak ki több délkeleti térségre
A várható heves zivatarok és felhőszakadás miatt másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat hétfőn kora délután. Békés és Csongrád megye nagy részén már a következő órákban számítani lehet olyan heves zivatarokra, amelyeket nagymennyiségű csapadék, károkat okozó szél és nagyméretű jég kísér.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő éjfélig szóló, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében a másodfokú figyelmeztetés a heves zivatarok és a felhőszakadás miatt Békés és Csongrád megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területére érvényes, elsőfokú figyelmeztetést pedig Bács-Kiskunra, Nógrádra, Pest megyére és a fővárosra adtak ki.
Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megyére a viharos erősségű széllökések miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
A Balatonnál és a Velencei tónál másodfokú viharjelzés van érvényben, ami azt jelenti, hogy magas és hosszú hullámokra kell számítani, emiatt csónak és vitorlás nem közlekedhet a vízen.
A hőmérséklet hétfő délután a Dunántúlon 19 és 25, másutt 25 és 30 Celsius-fok között alakul. Késő este 15-21 fok körüli hőmérséklet várható.
A meteorológiai szolgálat azt írta: hétfőn a Dunántúl keleti részén elszórtan lehetnek zivatarok. A Dunától keletre többfelé várható zivatar, ott délután és este heves zivatarokra is számítani kell. A heves zivatarokat nagyméretű, akár 2 centiméternél nagyobb átmérőjű jég, 80 kilométer/óránál erősebb szél és felhőszakadás kísérheti, amely során rövid idő alatt 30, néhol 50 milliméternél is több csapadék hullhat. Az intenzív zivatartevékenység éjszaka az északkeleti megyékre korlátozódik, kedden napközben nem valószínű heves zivatar.
Az ország nyugati, északnyugati vidékein helyenként hétfőn és kedden is 70 kilométer/óra körüli széllökésekre is számítani lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
