Hírek
2011. Június 30. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Visszavenne az állam a gázüzletből?
Lapértesülések szerint az E.ON gázüzletágát vissza szeretné vásárolni az állam, és már fel is ajánlott nyolcszázmillió eurót érte, de a német anyavállalat ezt kevesellte. A szakemberek szerint nem biztos, hogy megéri visszavenni az E.
Felkai György, az MVM kommunikációs vezetője azonban a Magyar hírlapnak azt mondta: nem tudja, honnan veszi a lap ezeket a számokat. Felkai részletesebben nem kommentálta a hírt. Az E.ON-nál szintén elzárkóztak a kommentároktól. Az MVM vezetése a közelmúltban azt már bejelentette, hogy keresi a lehetőségeket a terjeszkedésre a gázpiacon. Az is világos, hogy ezt a szándékát a kormányzat is támogatja. A szakemberek azonban úgy vélik, még korai lenne eldönteni, átveszi-e az E.ON üzletágát az MVM vagy sem. A lehetőségek felmérésének időszakában egyik cég sem köti meg szívesen a kezét, valószínűleg ennek tudható be az érintettek szűkszavúsága. Az E.ON éppen a héten adta át hazánk legkorszerűbb villamos erőművét, amelyet állami és uniós támogatás nélkül épített fel. Az átadáskor elhangzott beszédekből kitűnt, hogy a hárommillió magyar fogyasztót gázzal és árammal ellátó E.ON hosszú távon szeretne jelen lenni ezen a piacon.
A szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy a gázüzletág eladására nem lehet rákényszeríteni a rendkívül nagy berlini lobbierővel rendelkező német energetikai anyavállalatot. Az sem biztos, hogy megérné, hiszen éppen nemzetközi lobbiereje miatt jóval kedvezőbb árakat érhet el a hosszú távú szerződésekre a magyar gázimport fő szállítójánál, az orosz Gazpromnál, mint egy magyar állami vállalat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
