Hírek
2024. Február 29. 13:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vitályos Eszter: Magyarország 2030-ra tartozzon a világ 25 leginnovatívabb országa közé!
A kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra Európa 10 és a világ 25 leginnovatívabb országa közé tartozzon, legyen egyeteme a világ top 100-as mezőnyében, továbbá, hogy legalább három egyeteme tartozzon az Európai Unióban a 100 legjobb közé - mondta csütörtökön, Pilisvörösváron a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára.
Vitályos Eszter a Saint-Gobain Hungary Kft.-nél tartott sajtótájékoztatón - melyen bejelentették, hogy a vállalat csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért Programhoz - arról beszélt, a tárca egyik alapvető célja, hogy a családban nevelkedő, a közoktatásban, majd a felsőoktatásban tanuló fiatalokból egy nap önálló, és a szűkebb és tágabb közösség javát szolgáló felnőttek lehessenek.
Az államtitkár, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője, azt mondta, azért is hiánypótló ez a program, mert abban az általános iskolás diákokat a felsőoktatásban tanuló egyetemistákkal kapcsolják össze. A diákok összekapcsolása a hagyományos tanár-diák viszonynál bizalmasabb kapcsolatot eredményezhet a mentor és mentorált között - fűzte hozzá Vitályos Eszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
