Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2012. Április 27. 14:07, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Vízre tették, de még nem menthet életet

Vízre tették, de még nem menthet életet

Vízre tették, de csak később indul bevetésre a balatoni sürgősségi mentőhajó; üzemeltetési költségeinek fedezetéről még folynak a tárgyalások – tájékoztatta a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának vezetője az MTI-t

Bagyó Sándor elmondta, kijavították a tavalyi szezonban szerzett sérüléseit a többfunkciós Rupertnek, a Balaton egyetlen, sürgősségi betegellátásra, továbbá kutatásra és mentésre alkalmas SAR (search and rescue) hajójának. A teljes felújításra azért volt szükség, mert a hajótest egy víz alatti vaskaró miatt, illetve a tavalyi Kékszalag verseny alatti viharban megsérült, továbbá a hatékonyabb működtetése érdekében új tetőszerkezettel látták el.

A Rupert egyelőre vízi mentős hajóként fog szolgálatot teljesíteni a tervek szerint májusban, az időjárástól és a strandok nyitásától függően kezdődő vízi mentésben. Ahhoz, hogy sürgősségi betegellátást végző hajóként is funkcionálhasson, speciális műszerezettségre és szakszemélyzetre van szükség. Ennek költségeit a korábbi évekhez hasonlóan állami támogatásból kívánja fedezni a civil szervezet, erről a tárgyalások jelenleg is folynak.

A kormányzati oldal hozzáállása pozitív, így várhatóan a főszezonra ismét sürgősségi esethajóként üzemelhet a Rupert – mondta Bagyó Sándor.

Hozzátette: a VMSZ célja, hogy a tavalyi évhez hasonló színvonalon biztosítsa az idei balatoni szezont. Az ehhez szükséges költségek 15-20 százalékát szeretnék állami támogatásként megkapni, a többit önerőből (a strandi vízimentő-szolgálat, illetve rendezvénybiztosítások révén szerzett bevételekből), illetve szponzorok támogatásából teremtik elő.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.