Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2013. Január 28. 14:06, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Vona Gábor reméli, hogy az OVB ellenáll a politikai nyomásnak a népszavazási kezdeményezésük ügyében

Vona Gábor reméli, hogy az OVB ellenáll a politikai nyomásnak a népszavazási kezdeményezésük ügyében

A Jobbik elnöke reméli, hogy az Országos Választási Bizottság (OVB) "ellen tud majd állni a rá nehezedő politikai nyomásnak" és lehetővé fogja tenni, hogy megkezdődhessen az aláírásgyűjtés a súlyos bűncselekményt elkövetők segélyének megvonásáról szóló jobbikos népszavazási kezdeményezéséről. Erről Vona Gábor beszélt hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki pártelnök szombati évértékelő beszédében jelentette be: pártja ezen a héten népszavazást kezdeményez annak érdekében, hogy ha valaki súlyos erőszakos bűncselekményt követ el, akkor vonják meg tőle és egész családjától a segélyeket.
Vona Gábor hétfőn megerősítette: a hét második felében juttatják el a kezdeményezésüket az OVB-nek, amelyen jelenleg is dolgoznak a párt jogászai a javaslat formai okokból történő elutasításának elkerülése érdekében.
A pártelnök a népszavazás kiírásához szükséges 200 ezer aláírás összegyűjtését nem tartja nehéz feladatnak, mert szerinte ezt a kérdést a társadalom "olyan elsöprő többsége" támogatja, amely egy sikeres népszavazáshoz is elegendő.
Hangsúlyozta: az elmúlt időszakban elszaporodtak a súlyos, életellenes bűncselekmények az országban, ráadásul "az ilyen esetekben a bűnelkövetők nem egy esetben olyanok, akik közvetlenül vagy családjukon keresztül közpénzből élnek".
Hozzátette: a Jobbik azért vette "saját kezébe" a probléma rendezését, mert a kormány fel sem ismerte azt.
A Jobbik javaslata szerint a megvonás azokat a szociális jellegű támogatásokat érintené, amelyek nem a gyermekneveléshez kapcsolódnak. Így például a rendszeres szociális segélyt, az átmeneti segélyt, vagy a foglalkoztatást helyettesítő támogatásokat - ismertette Vona Gábor, aki szerint ezért nem igaz, hogy a Jobbik a gyermeket sújtaná a szülő által elkövetett súlyos bűncselekmény miatt. Javaslatuk csak azokat a szülőket érintené, akik "olyan gyermekeket nevelnek, akik a közrendet súlyos mértékben károsítják" - mondta.
Leszögezte azt is, hogy csak a súlyos életellenes bűncselekményekre vonatkozna a javaslatuk.
Kiemelte: a Jobbik súlyosabb szabályozást is el tudna képzelni a kérdésben, de álláspontjuk szerint a jelenlegi törvényi környezetben ez a kérdés csak ezen keretek között bocsátható népszavazásra.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni