Hírek
2019. Augusztus 07. 07:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolóvírusra figyelmeztet a kiberbiztonsági szakértő

A mobiltelefon névlistáján szereplőknek adathalász SMS-t küldő zsarolóvírusra figyelmeztetett az M1 csatorna keddi műsorában Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója kiemelte: vírusra utaló jel, ha valaki régen nem kapott az adott személytől SMS-t, vagy ha rossz magyarsággal van megfogalmazva az üzenet.
Megjegyezte: nemzetközi kutatások szerint okostelefonokon sokkal gyakrabban reagálnak az emberek adathalász üzenetekre, mint számítógépen, mert a telefon sokkal személyesebb eszköz, mint a számítógép.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 08. 07:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az egész Soros-hálózatot fel kell számolni
Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni, szankciókat kell életbe léptetni azokkal szemben, akik külföldről fogadnak el pénzt a magyar politika befolyásolására -
2025. Február 08. 06:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: a vasúti infrastruktúráról szóló megállapodás kialakítása a rákosrendezői fejlesztés első lépése
2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld
Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.
2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát
A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -